• Start
  • Oferta edukacyjna
  • Zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży

Zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży

Zabawy

z książką

z elementami biblioterapii

Na spotkaniach czytamy dzieciom fragmenty książek, bajek i wierszy, ale także uczestnicy zajęć biorą udział w warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych. Zajęcia integracyjne polsko-ukraińskie. 

 

Tematyka zajęć jest związana z kalendarzem tradycji i świat, potrzebami grupy oraz tematami bliskimi dzieciom.

Uczymy się

czytać

z Biblioteką

Uczestnicy zajęć, w formie twórczej zabawy, zapoznają się z literkami i sylabami oraz nauczą się czytać ze zrozumieniem proste teksty. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci polskie i ukraińskie.

Bajkowe

soboty

dla rodziny

Jeśli szukacie Państwo pomysłów na to, jak atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi, a także jak poszerzyć repertuar zabaw, które można proponować swoim pociechom, to nasze zajęcia są dla Państwa!

„Po kodzie

do kłębka”

- kodowanie

w Bibliotece

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii.

Poprzez zabawę uczestnicy poznają podstawy kodowania i programowania.

Olkuski

Klub

Pasjonatów

Astronomii

Spotkania Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych kosmosem i zachodzącymi w nim procesami.

Klub
Miłośników
Historii
Olkusza

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku, zainteresowanych historią ziemi olkuskiej. To ciekawa podróż do przeszłości naszego miasta i regionu, możliwość spotkania się z regionalistami, autorami tekstów zamieszczanych na łamach czasopisma „Ilcusiana” oraz innymi zaproszonymi gośćmi.

Z biblioteką
w krainie
Oz(obotów)

Na zajęciach, poprzez zabawę będziemy kształcić, inspirować i poszerzać kompetencje i umiejętności dzieci w zakresie kodowania i programowania. Pomożemy też w opanowaniu dobrych nawyków cyfrowych. Maluchy zdobędą również wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, a przy tym będą rozwijały umiejętności matematyczne i komunikacyjne.