WRZEŚNIOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

23 września 2024 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Klubowicze omówili książkę "Broniewski. Miłość , wódka, polityka" Mariusza Urbanka – znakomicie napisaną opowieść biograficzną o życiu zapomnianego poety - Władysława Broniewskiego, który przez dekady uznawany był za komunistycznego twórcę i piewcę socrealizmu, a którego wiersze są na nowo odkrywane przez kolejne pokolenia Polaków.

Autor bardzo wnikliwie i obiektywnie (w oparciu o materiały źródłowe) prześledził losy Broniewskiego i ukazał poruszający portret wrażliwego i uwikłanego w politykę człowieka oraz niełatwych czasów, w którym przyszło mu żyć i tworzyć. Niezwykle obszerna biografia wzbogacona została wierszami poety i bogatym materiałem ilustracyjnym.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 28 października o godz. 16.00. Omówiona zostanie wówczas książka Tłuczki Katarzyny Wiśniewskiej.