POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

22 maja 2024 r. drugoklasiści ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego wzięli udział w  kolejnej edycji Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego organizowanego przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Patronat honorowy nad obchodami XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Celem konkursu jest promowanie nauki języka angielskiego, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Zadaniem uczestników konkursu było uzupełnienie na podstawie słuchanego tekstu brakujących słów  w gotowym tekście.

W czasie kiedy prace konkursowe były sprawdzane, uczestnicy Dyktanda wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez lektorkę z Centrum Helen Doron w Olkuszu.

I miejsce zdobyła Hanna Białas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podlipiu,

II miejsce zajął Szymon Kalarus ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu,

III miejsce - Alicja Mosur ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, a laureatka I miejsca zdobyła dodatkowo kupon na bezpłatne 2 miesiące nauki w Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz puchar Helen Doron dla siebie i szkoły.

Wszystkim uczestnikom Dyktanda gratulujemy i zapraszamy za rok!