UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTU ,,MARIA PŁONOWSKA - MALARKA ZAPOMNIANA" W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

20 listopada 2023 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „MARIA PŁONOWSKA – MALARKA ZAPOMNIANA”, realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach IV edycji konkursu grantowego „Dzieci Kapitana Nemo” i dofinansowanego przez Fundację BGK.

W czasie wydarzenia zaprezentowane zostały m.in. prace plastyczne i fotograficzne, które znajdują się na wystawach w holach w olkuskiej Bibliotece oraz film. Prace te są efektem realizowanego projektu.

W czasie prezentacji podsumowującej projekt zostało również odczytane opracowanie popularnonaukowe o Marii Płonowskiej autorstwa Ewy Wołoszyn, które w formie e-booka wraz z wirtualną wystawą prac plastycznych i fotograficznych zostanie zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

Odczytany został również wiersz „Maria Płonowska – postać kształtem liter naszkicowana” autorstwa Ks. Stefana Wielgomasa, który jest wartością naddaną projektu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały promujące projekt: torby z wizerunkiem Marii Płonowskiej, kalendarze ścienne na rok 2024 i zakładki.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – edycja IV.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółowym podsumowaniem projektu.