POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM”

W dniu 7 maja 2024 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM””, z okazji przypadającej w tym roku 165. rocznicy śmierci Wilhelma Grimma.

Wydarzenie zainaugurowało również 23. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości Braci Grimm oraz rozwijanie i wspieranie artystycznych talentów dzieci.

W konkursie wzięło udział  38 uczestników z 19 szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej techniką pasteli olejnych na kartce formatu A3. W czasie kiedy komisja oceniała rysunki, uczestnicy konkursu obejrzeli spektakl teatralny pt. „Opowieści z teczki Profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa.

Jurorzy wyłonili laureatów I, II i III miejsca oraz przyznali 15 wyróżnień.

I miejsce zdobyła Natalia Bigaj ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu,

II miejsce – Iga Nocoń ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu,

III miejsce – Laura Cieśla ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie

Wyróżnienia otrzymali:

• Kinga Zarzycka ze Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie
  • Kacper Śladowski ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Wolbromiu
  • Izabela Barrera Ramos ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
  • Helena Małecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Olkuszu
  • Aleksandra Jasińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach
  • Antonina Chwast ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
  • Alicja Pielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu
  • Zofia Rak ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu
  • Katarzyna Kamionka ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Zarzeczu
  • Maria Januszek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach
  • Emilia Kuś ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Wolbromiu
  • Blanka Sycz ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu
  • Nadia Nobis ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu
  • Adam Wyżycki ze Szkoły Podstawowej im. Legionistów w Bydlinie
  • Maria Michta ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Jaroszowcu

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.

Prace małych artystów będzie można podziwiać na wystawie znajdującej się w olkuskiej Bibliotece (w holu na I piętrze).

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Szkołom za liczny udział w tegorocznym konkursie.