POWIATOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

8 maja 2024 r. w olkuskiej Bibliotece odbyła się Powiatowa Olimpiada Przedszkolaka  z Języka Angielskiego, zorganizowana w ramach 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka- miejsce na czasie”

Olimpiada zorganizowana  została  przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, a przeznaczona była dla uczniów klas „0” z przedszkoli z powiatu olkuskiego, uczęszczających na zajęcia języka angielskiego w przedszkolu.

Celem konkursu  jest rozwijanie pasji i kształtowanie umiejętności zdobywania wiedzy oraz budzenie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań językiem angielskim, a także stwarzanie możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień oraz prowadzenie działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci.

W czasie, kiedy prace konkursowe były sprawdzane, uczestnicy konkursu wzięli udział w językowych zajęciach integracyjnych prowadzonych przez lektorkę z Centrum Helen Doron w Olkuszu.

I miejsce zdobyła Rozalia Gałka  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzykawie,

II miejsce zajęła Nila Drząszcz z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Przedszkolaka" w Olkuszu,

III miejsce – Jakub Lekstan z Językowego Przedszkola Niepublicznego KRAINA WIEWIÓREK  w Olkuszu.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę,  a zdobywczyni I miejsca otrzymała dodatkowo kupon na bezpłatne dwa miesiące nauki w Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz puchar Helen Doron dla siebie i przedszkola.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady gratulujemy i zapraszamy za rok!