CZERWCOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

24 czerwca br., na ostatnim przed wakacjami spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych klubowiczki omówiły książkę "Halibut na księżycu" Davida Vanna.


Książka Vanna to niezwykle przejmująca opowieść o depresji. Autor z ogromną przenikliwością ukazuje tę niezwykle podstępną chorobę cywilizacyjną naszych czasów.


Główny bohater Jimm, który przeprowadza się z Alaski do Kalifornii, stara się ułożyć swoje życie na nowo. Nie tylko dokonuje podsumowania swojej dotychczasowej egzystencji, ale również stara się  odbudować swoje relacje z dziećmi, bratem i ważnymi w jego życiu kobietami. Staje przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Próbuje się zmienić i pozbyć wewnętrznych demonów, a tym samym uratować i uzdrowić samego siebie.


Książkę Vanna, trudną i nieskończenie smutną, czyta się jednak jednym tchem i niełatwo się od niej oderwać. A refleksja jaka nasuwa się po lekturze książki uświadamia czytelnikowi, że powinniśmy wystrzegać się szufladkowania i oceniania innych ludzi. Dostrzegamy również jak wiele tajemnic skrywa jeszcze przed lekarzami ludzki mózg.


Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 23 września 2024 r. o godz. 16.00. Omówiona zostanie wówczas książka Mariusza Urbanka „Broniewski. Miłość, wódka, polityka”.