XI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA" W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

14 grudnia 2023 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom XI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas od szóstych do ósmych ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Celem Konkursu jest kształtowanie kultury czytelniczej i świadomości językowej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, popularyzacja literatury młodzieżowej, a także rozwijanie młodych talentów.

Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu, wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta prozatorski fragment wybranego utworu Zbigniewa Herberta. Konkurs wpisuje się w 25. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 147. uczniów z 28 szkół z powiatu olkuskiego.

Jury złożone m.in. z przedstawicieli partnerskich szkół, w składzie:

• Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu,
  • Małgorzata Krzemień  z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
  • Beata Szandor - Pełnomocnik Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu

postanowiło przyznać:

I miejsce Janowi Żakowi ze Szkoły Podstawowej w Chechle,

II miejsce Markowi Wąsielowi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu,

III miejsce Bartoszowi Barzyckiemu z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu,

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Ćwięczek ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu, Julia Kowalczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Lena Mizgier z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Maria Przybylska ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu oraz Julia Szarek ze Szkoły Podstawowej w Kluczach.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę.

Laureatom gratulujemy!

Bardzo dziękujemy za bardzo liczny udział w Konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach olkuskiej Biblioteki.