Szkolenie Kompetencji Bibliotecznych - Profesjonalna obsługa Czytelnika

26 września 2024 r. pracownicy Bibliotek mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu „Profesjonalna obsługa klienta”.

Rolą bibliotekarza obsługującego użytkownika jest profesjonalna obsługa bez względu na sposób zachowania odbiorcy. Budowanie dobrego kontaktu z klientem jest kluczowe i możliwe także w sytuacjach trudnych emocjonalnie, jednak wymaga konieczności rozwijania umiejętności interpersonalnych. Dlatego też niezbędne jest ciągłe doskonalenie i nabywanie nowych umiejętności. Odpowiedzią na te potrzeby było szkolenie zorganizowane przez PiMBP w Olkuszu.

W programie szkolenia znalazły  się również zagadnienia dotyczące umiejętności zarządzania konfliktami, asertywna komunikacja oraz zwiększenie empatii i zrozumienia wobec czytelników, a zwłaszcza osób ze szczególnymi potrzebami.

Szkolenie poprowadziła Katarzyna Poleszak-Jakubowska. Trener praktyk. Od ponad 15 lat skuteczny trener biznesu, dyplomowany Coach EMCC EQA, Coach WIAL Action Learning. Psycholog. Konsultant biznesowy.

Szkolenie zostało zorganizowane z  Programu Rządowego Partnerstwo dla książki w ramach zadania Doskonalenie Kompetencji Bibliotecznych od Komunikacji po Sztuczną Inteligencję.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”