SPOTKANIE Z WOJCIECHEM CESARZEM

13 maja 2024 r. uczniowie klas trzecich z partnerskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4 i 5 wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Cesarzem – pisarzem, artystą grafikiem, dyrektorem kreatywnym i artystycznym w agencji reklamowej i zwolennikiem ekologii.


Podczas spotkania autor czytał wybrane fragmenty własnych utworów, opowiadał o tym, jak i dlaczego powstaje książka, dlaczego bohaterami jego książek są zwierzęta i w jaki sposób powstają ich postaci. Opowiadał również o tym,  jaki jest jego warsztat pisarski, skąd czerpie pomysły i inspiracje oraz jaka jest konstrukcja powieści.

Na kanwie dzienników rozbrykanego psa Wintera, bohatera „Pamiętnika grzecznego psa”, dzieci miały okazję poznać tajniki psiej psychologii, dowiedzieć się, w jaki sposób pies postrzega świat i co może sobie o nas myśleć :)  Uczestnicy spotkania świetnie się bawili odgadując psie emocje i ucząc się mowy ciała zwierząt.


Wojciech Cesarz: artysta grafik, dyrektor artystyczny w wydawnictwie prasowym. Jest współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa”, „Wakacji grzecznego psa”, „Kocich kłopotów grzecznego psa”, „Zakochanego grzecznego psa”, „Zapisków wrednego kota”, „Kiki ucieka z cyrku”, „Przygód Filipka”, „Gorzkiej czekolady”, „Na psa urok” a także  powieści dla dorosłych „Czego pragnie Maryla?”