SESJA POPULARNONAUKOWA W RAMACH JUROMANII W OLKUSKIEJ BIBLIOTECE

W piatkowe popołudnie, 13 września 2024 roku w ramach Juromanii – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w olkuskiej Bibliotece odbyła się sesja popularnonaukowa pod hasłem: „Zamki na Szlaku Orlich Gniazd - historia, ochrona zabytków, turystyka”. Organizatorami wydarzenia byli Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu oraz Stowarzyszenie "Zamek Rabsztyn" .

Podczas spotkania zaproszeni goście w ramach swoich wystąpień omówili m.in. praktyki dobrego marketingu w promocji zamków, znaczenie dostępności oraz relacje między architekturą zamków a rekonstrukcją strojów historycznych. Poruszono również tematy związane z mniej znanymi zamkami Jury Krakowsko-Wieluńskiej, a także rolę społeczeństwa w podejmowaniu decyzji o pracach konserwatorskich ruin zamku Rabsztyn.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku od sponsora Złoty Róg - Piekarnia Rzemieślnicza i Cukiernia.

Sponsorem sesji była Fundacja Zakładów Górniczo - Hutniczych „Bolesław” S.A w Bukownie.

Serdecznie dziękujemy prelegentom oraz przybyłym gościom za to owocne spotkanie!