OLKUSKA BIBLIOTEKA NA MAPIE BIBLIOTEK PRZYJAZNYCH DZIECIOM

Jest nam niemiernie miło i jesteśmy dumni że olkuska Biblioteka otrzymała znacznik na Mapie Bibliotek Przyjaznych Dzieciom.

Znacznik przyznawany jest w ramach akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom, która ma ułatwić znalezienie bibliotek aktywnie promujących ideę czytelnictwa wśród najmłodszych i młodszych.

Biblioteka Przyjazna Dzieciom to miejsce, które nie tylko rozbudza wyobraźnię i promuje miłość do literatury, ale jest też przestrzenią pełną ciepła, akceptacji i twórczej swobody. To miejsce, które kształtuje młode umysły i serca, buduje relacje międzyludzkie, a przede wszystkim – inspiruje do ciągłego rozwoju i odkrywania nowych pasji.

Mapa powstała we współpracy z czytelnikami bibliotek, wydawnictwami, instytucjami kultury oraz polskimi artystami i ma na celu znalezienie bibliotek aktywnie promujących ideę czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników.