Zdjęcie, spotkanie w czytelni olkuskiej Biblioteki, w tle ekran, na którym wyświetlony jest obraz czerwonej planety  pod ekranem przy biurku siedzi prelegent: profesor Michał Ostrowski, przodem do niego a tyłem do nas siedzi kilka osób. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

20 września 2022r. odbyło się w czytelni olkuskiej Biblioteki pierwsze powakacyjne spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii.

Spotkanie poprowadził Michał Ostrowski - profesor astronomii pracujący w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na zajęciach omówiono obserwacje kosmosu spoza ziemi, uczestnicy obejrzeli najnowsze zdjęcia ze światowych obserwatoriów.