Klub Gier Planszowych w maju

Zdjęcie wykonane w olkuskiej Bibliotece, na podłodze na płaskich pufach siedzi czwórka  dzieci. Grają w grę planszową Monopoly, obok nich na podłodze leżą karty i pieniądze z tej planszówki.

W sobotę 14 maja 2022r.  odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Klub Gier Planszowych.

Olimpiada Przedszkolaka z Języka Angielskiego

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na tle trzech rollapów : dwa szkoły językowej i  Biblioteki stoi grupa dzieci z dyplomami i nagrodami w rękach, za nimi stoi dyrektor Biblioteki –Beata Dziąbek i dwie osoby dorosłe prowadzące konkurs ze szkoły językowej.

13 maja 2022 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece odbyła się Olimpiada Przedszkolaka  z Języka Angielskiego, zorganizowana  przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, a przeznaczona dla uczniów klas „0” z przedszkoli z powiatu olkuskiego, uczęszczających na zajęcia języka angielskiego w przedszkolu.

Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na tle trzech rollapów : dwa szkoły językowej i  Biblioteki stoi grupa dzieci z dyplomami i nagrodami w rękach, za nimi stoi dyrektor Biblioteki –Beata Dziąbek i Pani prowadząca konkurs ze szkoły językowej.

12 maja 2022 r.  odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego zorganizowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę w ramach obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Kwietniowe spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki podczas spotkania Klub Miłośników Historii Olkusza. W tle rzutnik z na którym wyświetla się niewyraźny slajd z prezentacji. Pod rzutnikiem stoi prelegent – Jacek Sypień. Przed nim przy stole siedzi osoba odwrócona do nas tyłem.

Kwietniowe spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza  poświęcone było tematowi podejścia do ochrony zabytków od początku XIX do początku XX wieku na przykładzie zamku Rabsztyn.

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdjęcie zrobione na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czytelni olkuskiej Biblioteki , kilka osób  siedzi przy ławkach na czytelni olkuskiej Biblioteki. Przed sobą mają omawianą książkę „Lalki w ogniu” Pauliny Wilk. Przed niektórymi osobami leżą filiżanki z herbatą. Z lewej strony widać okna czytelni, na pierwszej ławce postawiona omawiana książka.

26 kwietnia 2022r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiliśmy na nim książkę „Lalki w ogniu” Pauliny Wilk.

Uczymy się czytać z Biblioteką w kwietniu

Zdjęcie wykonane w Sali edukacyjnej olkuskiej Biblioteki. Na podłodze siedzi czwórka dzieci i układają małe plansze, koło nich stoją kolorowe małe krzesełka

W sobotę 23 kwietnia  2022r. odbyły się  zajęcia z cyklu Uczymy się czytać z Biblioteką.