Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdjęcie wykonane w Mediatece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki,  dziewięć kobiet siedzi na kolorowej sofie  i kolorowych fotelach. Na środku stoi szklany stolik z talerzem ciastek, kilkoma filiżankami oraz książką „Po zmierzchu” Haruki Murakami. W prawym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

26 września 2022r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omówiliśmy na nim książkę "Po zmroku" Haruki Murakami.

Wrześniowe Bajkowe soboty dla rodziny

24 września 2022r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu „Bajkowe soboty dla rodziny”.

Warsztaty genealogiczne

22 września 2022r. w Mediatece odbyły się warsztaty genealogiczne, poprowadzone przez historyka i nauczyciela – Karola Szotka.

Wrzesniowe spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii

Zdjęcie, spotkanie w czytelni olkuskiej Biblioteki, w tle ekran, na którym wyświetlony jest obraz czerwonej planety  pod ekranem przy biurku siedzi prelegent: profesor Michał Ostrowski, przodem do niego a tyłem do nas siedzi kilka osób. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

20 września 2022r. odbyło się w czytelni olkuskiej Biblioteki pierwsze powakacyjne spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii.

Klub Gier Planszowych we wrześniu

Zdjęcie wykonane w olkuskiej Bibliotece, na podłodze na płaskich pufach siedzi czwórka  dzieci. Grają w grę planszową Monopoli, obok nich na podłodze leżą karty i elementy z  tej planszówki. W lewym dolnym rogu znak wodny – logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W sobotę 17 września 2022r. odbyły się pierwsze powakacyjne zajęcia z cyklu Klub Gier Planszowych.

Uczymy się czytać z Biblioteką we wrześniu

Zdjęcie wykonane w sali edukacyjnej olkuskiej Biblioteki, kilkoro dzieci siedzi na kolorowych malutkich krzesełkach. Dzieci zwrócone są twarzami do Pani prowadzącej zajęcia siedzącej przed nimi. Pani trzyma w ręku pomidora, za nią stoi regał z pomocami edukacyjnymi. W lewym dolnym rogu znak wodny – logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W 10 września 2022r. odbyły się pierwsze po wakacjach warsztaty „Uczymy się czytać z Biblioteką”.