W ramach projektu zorganizujemy:

 1. Spotkania autorskie : z Arturem Andrusem i Ewą Nowak, zorganizowane w budynku PiMBP w Olkuszu i przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych z całego powiatu olkuskiego. Spotkania będą połączone z promocją lokalnych księgarni i książek zaproszonych pisarzy.
 2. Spotkanie z Marcinem Okoniewskim – twórcą kanału na You Tube „Okoń w sieci” .
 3. Warsztaty dla dzieci i młodzieży:
 • Kreatywne maluchy” (6-9 r ż.), które zapewnią im jak najlepszy rozwój manualny i motoryczny i świetną zabawę a dzieci poprzez kreatywną zabawę, a szczególnie poprzez ekspresję artystyczną i eksperymenty poznają literaturę.
 • warsztaty edukacyjne z drukarką 3D dla dzieci (10 – 14 r ż.) przeprowadzone przez firmę Artison gdzie młodzież  zapozna się z historią druku od czasów Gutenberga do technologii druku 3D oraz zobaczą na żywo pracę specjalnej drukarki. Dowiedzą się również o zastosowaniu tego druku. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia własnego przedmiotu za pomocą „magicznego długopisu”, czyli ręcznej drukarki 3D. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną okulary VR do tworzenia wirtualnej rzeczywistości.
 1. Interaktywny Powiatowy Test Wiedzy o Literaturze i Książce.
  Test ten urozmaicą 4 spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i artystami, którzy sami wezmą udział w teście oraz koncert lokalnej gwiazdy świata muzyki. Impreza odbędzie się w budynku biblioteki.


5.Imprezę plenerową:

 • Interaktywny spektakl teatralny
 • Bajkowy konkurs czytelniczy – skierowany do najmłodszych - konkurs-zabawa z nagrodami, towarzyszący imprezie na rynku. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczestnicy imprezy, którzy nie ukończyli jeszcze 12 lat. Konkurs będzie miał charakter quizu i zostanie przygotowany przez pracowników. Konkurs odbędą się na rynku miejskim.
 • Bajowy koncert - koncert edukacyjny w interaktywnej formie, podczas którego zaangażujemy dzieci do czynnego udziału w występach.
 • Imprezy towarzyszące:
  - Prezentacja bajkowych postaci – przygotowana przez rodziców oraz nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych
  - Kącik małego artysty
  - Bajkowe malowanie twarzy
  - Prezentacja i promocja olkuskich księgarni
  - Prezentacja oferty PiMBP w Olkuszu i filii
  - Prezentacja oferty partnerskiej księgarni
  - Pokaz eksperymentów i robotyki

Newsletter