W ramach projektu zorganizujemy:

1. Spotkania autorskie : z Arturem Andrusem i Ewą Nowak, zorganizowane w budynku PiMBP w Olkuszu i przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych z całego powiatu olkuskiego. Spotkania będą połączone z promocją lokalnych księgarni i książek zaproszonych pisarzy.
  2. Spotkanie z Marcinem Okoniewskim – twórcą kanału na You Tube „Okoń w sieci” .
  3. Warsztaty dla dzieci i młodzieży:
  • Kreatywne maluchy” (6-9 r ż.), które zapewnią im jak najlepszy rozwój manualny i motoryczny i świetną zabawę a dzieci poprzez kreatywną zabawę, a szczególnie poprzez ekspresję artystyczną i eksperymenty poznają literaturę.
  • warsztaty edukacyjne z drukarką 3D dla dzieci (10 – 14 r ż.) przeprowadzone przez firmę Artison gdzie młodzież  zapozna się z historią druku od czasów Gutenberga do technologii druku 3D oraz zobaczą na żywo pracę specjalnej drukarki. Dowiedzą się również o zastosowaniu tego druku. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzenia własnego przedmiotu za pomocą „magicznego długopisu”, czyli ręcznej drukarki 3D. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną okulary VR do tworzenia wirtualnej rzeczywistości.
  1. Interaktywny Powiatowy Test Wiedzy o Literaturze i Książce.
    Test ten urozmaicą 4 spotkania autorskie z lokalnymi pisarzami i artystami, którzy sami wezmą udział w teście oraz koncert lokalnej gwiazdy świata muzyki. Impreza odbędzie się w budynku biblioteki.

5.Imprezę plenerową:

• Interaktywny spektakl teatralny
  • Bajkowy konkurs czytelniczy – skierowany do najmłodszych - konkurs-zabawa z nagrodami, towarzyszący imprezie na rynku. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczestnicy imprezy, którzy nie ukończyli jeszcze 12 lat. Konkurs będzie miał charakter quizu i zostanie przygotowany przez pracowników. Konkurs odbędą się na rynku miejskim.
  • Bajowy koncert - koncert edukacyjny w interaktywnej formie, podczas którego zaangażujemy dzieci do czynnego udziału w występach.
  • Imprezy towarzyszące:
    - Prezentacja bajkowych postaci – przygotowana przez rodziców oraz nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych
    - Kącik małego artysty
    - Bajkowe malowanie twarzy
    - Prezentacja i promocja olkuskich księgarni
    - Prezentacja oferty PiMBP w Olkuszu i filii
    - Prezentacja oferty partnerskiej księgarni