28 września 2021 r. odbyło się w Czytelni olkuskiej Biblioteki pierwsze spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii.

Spotkanie prowadził Michał Ostrowski - profesor astronomii pracujący w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany badacz w dziedzinie astrofizyki wysokich energii, autor licznych publikacji naukowych.

Uczestnicy inauguracyjnego spotkania m.in.  poznali tajemnice otaczającego nas Wszechświata i naszego Układu Słonecznego. Klubowicze obejrzeli również prezentowane przez prof. Ostrowskiego pasjonujące zdjęcia  głębokiego Kosmosu oraz zapoznali się z czasopismem URANIA.

Na kolejne spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii zapraszamy 11 października 2021 r. o godz. 16.30.

Przypominamy, że spotkania odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY