Uczestnicy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

24 lutego 2020 r., na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubowicze omówili książkę „Córka Stalina” Rosemary Sullivan.
To znakomicie ukazana biografia Swietłany Alliłujewy – córki Józefa Stalina – jednego z najpotężniejszych ludzi świata i jednego z największych zbrodniarzy XX wieku.

Życie Swietłany, nazywanej „Księżniczką Kremla” od początku naznaczone było tragedią. Szybko osierocona przez matkę,  która popełniła samobójstwo gdy dziewczynka miała 6 lat, Swietłana przez całe życie szukała akceptacji, miłości i ciepła. Najpierw u ojca i braci, a potem w ramionach kolejnych (czterech)mężów.
Poza tym, portret stworzony przez autorkę ukazuje Swietłanę, jako osobę nieszczęśliwą, zmuszoną do podejmowania niezwykle trudnych decyzji, a przede wszystkim tragiczną, pełną sprzeczności i rozdartą między wspomnieniami z dzieciństwa, które czasem wydawały się idylliczne, a świadomością i wiedzą na temat ojca-zbrodniarza, odpowiedzialnego za śmierć milionów swoich rodaków, a także członków własnej rodziny.
Książka Rosemary Sullivan to pasjonująca opowieść o kobiecie, która by walczyć o swoje szczęście, musiała przeciwstawić się najpotężniejszemu człowiekowi świata – własnemu ojcu.
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, na które zapraszamy 23 marca 2020 r. o godz. 16.00, omówiona zostanie książka „W pośpiechu” Tadeusza Konwickiego.