Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się zagościła u nas ponownie i przeprowadziła trzy warsztaty pod wspólnym tytułem: ŚWIAT CZYTANIA I CZYTANIE ŚWIATA  projektu Lokalny Kulturalny dla dzieci z klas: 5, 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 4 z Olkusza.

 

Na pierwszych zajęciach „Mój świat, moje książki” dzieci tworzyły własnoręczne graficzne ekslibrisy przy pomocy technik kolażu i monotypii. Uczestnicy pod koniec zajęć stworzyli autorskie pieczątki. Podczas drugich warsztatów „Twoje wymarzone miasto” młodzież  tworzyła autorskie widokówki Olkusza swoich marzeń techniką kolażu i nadawała im futurystyczny wymiar. Na trzecich zajęciach „Odpowiedzialni za swoją przestrzeń” dzieci miały możliwość pod czujnym okiem aktorki, zaaranżowania kilku scenek związanych z wyzwaniami miejskimi i przeprowadzenie debaty na temat aktywnego uczestnictwa w przestrzeni publicznej: władze miasta a mieszkańcy.
Wszystkie trzy warsztaty cieszyły się uznaniem dzieci ale najbardziej podobał się warsztat aktorski, który przebiegł niebywale szybko ku smutkowi uczestników.

Relacje fotograficzne ze wszystkich warsztatów są dostępne na na fanpage Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ

Prowadzenie: Beata Czajkowska, Maria Spiss, Joanna Róg-Ociepka, Tomasz Macios.
Projekt Lokalny Kulturalny dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i współfinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.