Pod takim hasłem  11 czerwca 2019 r. odbyły się warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci, prowadzone przez firmę ARTYZAN Marcin Skwarek.
W czasie zajęć dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu oraz Przedszkola Nr 10 w Olkuszu poprzez kreatywną zabawę z wykorzystaniem magicznych klocków kukurydzianych, a szczególnie poprzez ekspresję artystyczną i eksperymenty poznawały literaturę.

Celem zajęć było m.in. rozbudzanie wyobraźni przestrzennej dzieci, rozwijanie umiejętności sensorycznych oraz zdolności manualnych.
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.