4 czerwca 2019 r. czytelnia olkuskiej Biblioteki zamieniła się na kilka godzin w niezwykłą edukacyjną pracownię przyszłości, w której uczniowie z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 5 i 6 wzięli udział w innowacyjnych warsztatach KLASA PRZYSZŁOŚCI 3D, w czasie których poznali najważniejsze technologiczne rewolucje XXI wieku.

Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Firmę Artison zapoznali się z obsługą drukarki 3D oraz odkryli niesamowity świat projektowania 3D, którego granice stanowi jedynie ludzka wyobraźnia. Mali kreatorzy  poznali też działanie długopisów 3D oraz okularów wirtualnej rzeczywistości.

Celem warsztatów było rozwijanie wyobraźni przestrzennej dzieci, uwalnianie ich kreatywności i nauka nowych technologii, które obejmują coraz więcej dziedzin nauki i produkcji.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Olkuski Festiwal Literacki – u(MOC)nieni literaturą. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.