21 i 24 maja miały miejsce kolejne szkolenia bibliotekarzy Powiatu Olkuskiego realizowane w ramach Programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury; zadania: Wyraź to - kreatywnie, nowatorsko, legalnie.

21 maja tematem szkolenia była Canva , bezpłatna aplikacja umożliwiająca tworzenie kreatywnych, angażujących treści graficznych osobom, które nie są grafikami. Udział w tym szkoleniu pozwolił uczestnikom zdobyć wiedzę na temat tworzenia zwracających uwagę treści graficznych, które umieszczone w mediach społecznościowych i serwisach internetowych pozwolą dotrzeć z ofertą biblioteki do szerszego grona odbiorców.

Z kolei 24 maja bibliotekarze mieli okazję poznać Podcasty czyli formę internetowej audycji dźwiękowej bardzo szeroko wykorzystywana w komunikacji i marketingu usług. Podcast daje również wiele nowych możliwości zastosowania w bibliotece. Dzięki szkoleniu uczestnicy poznali tę formę komunikacji z użytkownikiem, szczególnie młodym, bezpłatne narzędzia i metody, dzięki którym będą mogli zaproponować nową wartość swoim użytkownikom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.