Dnia 20 maja 2019 r. w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece w czasie uroczystej gali wręczone zostały nagrody laureatom VII edycji Konkursu Plastycznego „Mój dzień w bibliotece”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów przedszkoli z Miasta i Gminy Olkusz współpracujących z PiMBP w Olkuszu oraz biorących udział m.in. w zajęciach organizowanych w ramach projektów: Edukacja z Disneyem i Cztery pory roku przedszkolaka.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz wzbogacanie i pogłębianie przeżyć estetycznych dzieci.

W konkursie wzięło udział 312 uczniów  z 16 olkuskich przedszkoli.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Jury pod przewodnictwem artystki plastyk Wioletty Saroty-Stach, postanowiło przyznać:

W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce – Zuzannie Wróbel z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu

II miejsce – Błażejowi Jarosińskiemu z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu

III miejsce – Wojciechowi Czachórowi z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu

W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce – Emilii Cieślik z Integracyjnego Przedszkola Nr 9 w Olkuszu

II miejsce – Oskarowi Jeleniowi z Integracyjnego Przedszkola Nr 9 w Olkuszu

III miejsce – Franciszkowi Szot z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu

W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce – Hannie Muchajer z Publicznego Przedszkola w Żuradzie

II miejsce – Kai Nabagło z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu

III miejsce – Gabrieli Pasternak z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu

W kategorii wiekowej 6-latki:
I miejsce – Janowi Janikowskiemu z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu

II miejsce – Natalii Tomsia z Integracyjnego Przedszkola Nr 9 w Olkuszu

III miejsce – Milenie Słaboń z Przedszkola Nr 5 w Olkuszu

oraz wyróżnienia, które otrzymali:

1. Zuzanna Brzezińska z Językowego Przedszkola Niepublicznego KRAINA WIEWIÓREK
    w Olkuszu
  2. Hanna Chwast z Niepublicznego Przedszkola Językowo – Sportowego UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA w Olkuszu
  3. Bartłomiej Cieślik z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
  4. Aleksandra Czarnul z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce
  5. Gabriela Gonera z Przedszkola w Osieku
  6. Maria Gonera z Integracyjnego Przedszkola Nr 9 w Olkuszu
  7. Barbara Haberka z Integracyjnego Przedszkola Niepublicznego TĘCZOWA KRAINA w Olkuszu
  8. Wiktoria Kałużna z Przedszkola Nr 8 w Olkuszu
  9. Maja Kątniak z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu
  10. Martyna Mączka z Przedszkola w Zedermanie
  11. Oliwia Puczka z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu
  12. Natalia Pyrlik z Przedszkola Nr 8 w Olkuszu
  13. Blanka Roś z Przedszkola Nr 3 w Olkuszu
  14. Natalia Ryszkowska z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
  15. Wiktoria Sosnowska z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
  16. Marika Szulc z Przedszkola Nr 8 w Olkuszu
  17. Kacper Wcisło z Integracyjnego Przedszkola Niepublicznego TĘCZOWA KRAINA w Olkuszu
  18. Tomasz Żurek z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
  19. Integracyjne Przedszkole Nr 9 w Olkuszu
  20. Integracyjne Przedszkole Niepubliczne TĘCZOWA  KRAINA w Olkuszu

Przybyli na uroczystą galę laureaci konkursu oraz uczniowie olkuskich Przedszkoli nr 3, 4, 7,  Publicznego Przedszkola w Żuradzie, Niepublicznego Przedszkola Językowo – Sportowego UNIWERSYTET PRZEDSZKOLAKA oraz Niepublicznego Przedszkola AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA obejrzeli spektakl pt. Magiczne słowo” w wykonaniu Teatru Lalek „BAJKA” z Przysietnicy.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe
w Olkuszu, CZASDZIECI.PL - portal informacyjno-rozrywkowy oraz olkuską Bibliotekę.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za bardzo liczny udział w VII edycji konkursu.