Z czego zrobiona jest chałwa? Dlaczego warto być artystą? Czym różni się dorobek od spuścizny?
To tylko nieliczne pytania, które zaprzątały głowę uczestnikom spotkania z Ewą Nowak - pisarką, pedagogiem terapeutą, publicystk. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Misja Ewy Nowak polega na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu. Jej twórczość wyróżnia się głębią psychologiczną i wielowymiarowością postaci, również tych drugoplanowych.

Spotkanie odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu i uczestniczyła w nim młodzież z olkuscy szkół.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.