29 kwietnia 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym Klubowicze omówili książkę  "Przekleństwa niewinności" Jeffreya  Eugenidesa.  
To fascynująca i przejmująca powieść, której akcja toczy się w spokojnym amerykańskim miasteczku,  w pobliżu Detroit wokół rodziny Lisbon. Pięć pięknych sióstr Lisbon – Cecilia, Lux, Bonnie, Mary i Therese, będących obiektem fascynacji chłopców z sąsiedztwa, w ciągu roku popełnia samobójstwo. Kto zawinił: rodzina, społeczność, a może one same? Co doprowadziło dziewczęta do samobójczej śmierci? Pytania wciąż się mnożą, a Autor przedstawia różne motywy, krążąc wokół rozwiązań pozostawia wiele niedopowiedzeń i ostatecznie zostawia czytelnika sam na sam z pytaniami. Samobójstwo jest poważnym dramatem nie tylko rodziny, ale też jej najbliższego otoczenia.

Duży udział w kreowaniu powieści ma zbiorowy narrator, którym są chłopcy z sąsiedztwa przedwcześnie zmarłych dziewcząt. To oni opowiadają całą historię z nostalgią wspominając wydarzenia z dzieciństwa. Na uwagę zasługuje też ciekawy język, pełen poetyckich metafor i porównań oraz barwnych i plastycznych opisów.
Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obyczajowy i społeczny charakter utworu. Autor w powieści przedstawia bardzo wiarygodny portret USA lat siedemdziesiątych, a właściwie życia na amerykańskich przedmieściach będących miejscem rozgrywania się akcji utworu. Eugenides odmalowuje obraz minionych lat z własnych wspomnień co dodaje mu nie tylko barw, ale także autentyczności.
Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy 20 maja 2019 r. o godz. 16.00. Omówimy wówczas powieść „Na górze cisza” Gerbranda Bakkera.