25 marca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym Klubowicze omówili książkę „Bóg zapłać” Wojciecha Tochmana. To przejmujący zbiór reportaży - dojrzałych, przemyślanych i świetnie skonstruowanych, w których autor mierzy się z trudnymi tematami. Opisuje m.in. wypadek maturzystów z Białegostoku pielgrzymujących do Częstochowy, historię kalekiego chłopca, którego nikt nie chciał kochać, księdza – homoseksualisty zarażonego wirusem HIV.

Tochman unika bezpośrednich ocen, pozostawiając je czytelnikowi, ale też stawia wiele ważnych i mądrych pytań. Stara się m.in. zrozumieć, skąd bierze się zło na Ziemi i czy doświadczają go aby na pewno ci, którzy powinni. „Z naszego cierpienia, córeczko, musi być jakieś dobro” – mówi jedna z bohaterek reportażu Mojżeszowy krzak do swego umierającego dziecka.
Wojciech Tochman to jeden z najwybitniejszych reportażystów tzw. Nowej Szkoły Polskiego Reportażu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: jest dwukrotnym finalistą  nagrody literackiej Nike oraz zdobył tytuł Reportera Roku.
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, na które zapraszamy 29 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00, omówiona zostanie powieść  „Przekleństwa niewinności” Jeffreya Eugenidesa.