16 października czytelnicy olkuskiej Biblioteki spotkali się z Małgorzatą Karoliną Piekarską. Pisarka przy okazji opowieści o swoich książkach przytoczyła kilka historii rodzinnych, do których udało jej się dotrzeć dzięki zainteresowaniu genealogią. Autorka opowiedziała również o swojej pracy i pomysłach na nowe wydawnictwa.

Małgorzata Karolina Piekarska to pisarka, blogerka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Autorka powieści dla młodzieży "Klasa pani Czajki", "LO-teria", "Tropiciele", "Dzika", a także książek dla dorosłych "Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy", "Kurs dziennikarstwa dla samouków". Pisała do gazet w tym między innymi do takich jak: LUZ, Kobieta i Styl, Twój styl, Express Wieczorny, Sztandar Młodych, Mieszkaniec, Superexpress, Lider, Victor-gimnazjalista i Magazyn 13-tka, a także Stolica, Przegląd, More Maiorum oraz kwartalniki literackie “Wyspa” i “Podgląd”. Od maja 2017 jestem stałą felietonistką Magazynu Literackiego “Książki”. Przez ponad 20 lat współpracowała z TVP a zwłaszcza TVP Warszawa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.