29 maja 2017 r. na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki  klubowicze omówili książkę „Dwie kobiety” Doris Lessing.

To zbiór trzech mistrzowsko napisanych opowiadań, w których noblistka  ukazuje bohaterów w sytuacjach największej próby uczuć.

W pierwszym opowiadaniu poznajemy historię dwóch nierozłącznych przyjaciółek z dzieciństwa Roz i Lil, które zakochują się nawzajem w swoich nastoletnich synach, a ich skandaliczny związek trwający przez lata przekracza normy moralne i obyczajowe obowiązujące w naszej kulturze.

Kolejne opowiadanie ukazuje historię kobiety, która rodzi dziecko ze związku z kolorowym mężczyzną i musi zmagać się z odrzuceniem i dyskryminacją.

 „ Przyczyna” to opowiadanie science fiction o dwunastu mędrcach, którzy przekazują z pokolenia na pokolenie historię minionej cywilizacji. Z dwunastu mędrców  pozostał już tylko jeden, który jest przerażony upadkiem moralności wśród młodzieży i brakiem szacunku do wartości ich przodków.

W ostatnim opowiadaniu ukazana została poruszająca historia mężczyzny, który żyje w przekonaniu, że jest ojcem syna poczętego w dramatycznych czasach II wojny światowej. Nic nie może go przekonać, że było inaczej.

Na kolejne a zarazem ostatnie spotkanie przed wakacjami zapraszamy 26 czerwca 2017 r. o godz. 16.00. Omawiana będzie wówczas książka „Belfast” Aleksandry Łojek.