W poniedziałek członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z Marcinem Mellerem. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2017” realizowanego przy współpracy z Instytutem Książki.

W czasie spotkania Marcin Meller – znany dziennikarz, felietonista i autor książek: „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”,  „Między wariatami. Opowieści terenowoprzygodowe” i "Sprzedawca arbuzów" – opowiadał o sobie, swojej pracy, podróżach i pasjach. Chętnie odpowiadał też na pytania czytelników. Po spotkaniu zaś każdy miał okazję kupić książkę z autografem pisarza.

Marcin Meller z wykształcenia jest historykiem, wykonującym zawód dziennikarza i piszącym  do „NEWSWEEKA”. Jest też  prezenterem telewizji TVN i TVN24. Można go oglądać w programie „ Drugie śniadanie mistrzów”, jak również w „Dzień dobry TVN”. Marcin Meller jest również dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. Prowadził też program "Melliny" w Radiu Roxy. W latach 2000 - 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show "Agent". Pracę dziennikarską rozpoczynał w latach dziewięćdziesiątych jako korespondent wojenny „POLITYKI”. Pisał artykuły z miejsc ogarniętych wojną min. z Afryki, Czeczeni, byłej Jugosławii, Iranu, Gruzji. Przez dziewięć lat był redaktorem naczelnym magazynu „Playboya”. Jest autorem książek „ Między wariatami: opowieści terenowo - przygodowe”, „Sprzedawca Arbuzów” oraz współautor „Gaumardżos !Opowieści z Gruzji” bestsellerowej pozycji, którą napisał wraz ze swoją żoną Anną Dziewit-Meller . Książka ta zdobyła Nagrodę Magellana dla najlepszej książki podróżniczej w 2012 roku.