Mobilna Akademia Seniora

Zdjęcie: wykład w czytelni olkuskiej Biblioteki. W tle ekran, na którym wyświetla się strona internetowa oraz rollap z logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.  Przy biurku stoi Pani prowadząca wykład a  przy pięciu stolikach siedzą przy otwartych laptopach w maseczkach seniorzy i obserwują prowadzącą.

W poniedziałek, 29 listopada, odbyły się w naszej Bibliotece warsztaty z cyklu Mobilna Akademia Seniora. 

Listopadowy Klub Miłośników Historii Olkusza

Zdjęcie, spotkanie Listopadowego Klubu Miłośników Historii Olkusza w olkuskiej czytelni, w tle ekran z wyświetlonym na nim zdjęciem starej karetki, bliżej wykładowca, na pierwszym planie kilka siedzących osób odwróconych twarzami do prelegenta.

26 listopada  odbyło się spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza.

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdjęcie zrobione na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, kilka kobiet siedzi przy ławkach na czytelni olkuskiej Biblioteki, wszystkie mają na sobie maseczki . Przed sobą mają omawianą książkę „Podróż siódma” S. Lema.  Z lewej strony widać okna czytelni, na pierwszej ławce postawiona omawiana książka.

22 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Matematyczne Przygody w Bibliotece w listopadzie

Zdjęcie, grupa dzieci siedzi na poduchach na podłodze czytelni olkuskiej Biblioteki, koło nich kuca nauczyciel z dziwnym kolistym przyrządem w dłoniach.

 W dniu 20 listopada  odbyły się darmowe zajęcia Matematyczne Przygody w Bibliotece organizowane w partnerstwie z Matematyka MathRiders Olkusz.

Listopadowe spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii

Zdjęcie, spotkanie w czytelni olkuskiej Biblioteki, w tle ekran na którym wyświetlony jest obraz gwieździstego nieba i napis: Co tam we wszechświecie, pod ekranem przy biurku siedzi prelegent: profesor Michał Ostrowski, przodem do niego a tyłem do nas siedzi kilka osób.

15 listopada  2021 r. o godz. 16.30 odbyło się spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii w naszej Bibliotece.

Po kodzie do kłębka

W sali edukacyjnej stoi grupa dzieci, widać tylko ich nogi, na pierwszym planie siedzi dziewczynka obok niej na podłodze stoja trzy białe roboty foton

Od października odbywają się w naszej Bibliotece warsztaty "Po kodzie do kłębka".