Nowości w Bibliotece

Zapraszamy do Biblioteki po lekturę na sierpniowe wieczory!

Zapraszamy do obejrzenia nowych wystaw

Do końca sierpnia w holu PiMBP w Olkuszu prezentowane są wystawy fotograficzne "Peru" Andrzeja Kalinowskiego i "Gospodarka leśna" (prace konkursowe).

Noc w Bibliotece pod hasłem „Kreatywnie i aktywnie – z książką na tropie polskich baśni i legend”

Dnia 15 czerwca 2018 r. po raz jedenasty w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu zorganizowana została, w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, NOC W BIBLIOTECE – tym razem pod hasłem „Kreatywnie i aktywnie – z książką na tropie polskich baśni i legend”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

11 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne a zarazem ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze zapoznali się z twórczością Zbigniewa Herberta – wybitnego pisarza i Polaka.

Cały Olkusz czyta dzieciom

Blisko sześćset dzieci łącznie wzięło udział w Imprezie Plenerowej pod hasłem "Cały Olkusz czyta dzieciom" , która odbyła się 8 czerwca 2018 r. na olkuskim Rynku. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI, realizowanego w 2018 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Marka Turleja w Olkuszu. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki . Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych

W dniach od 16 czerwca do 27 czerwca 2018 r. Biblioteka będzie nieczynna z powodu skontrum (inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych).