Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Na zdjęciu Ałbena Grabowska i Beata Szandor podczas spotkania autorskiego

18 czerwca 2021 r. czytelnicy olkuskiej Biblioteki spotkali  się z Ałbeną Grabowską.

Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologii, studia medyczne skończyła na warszawskiej Akademii Medycznej. Jako neurolog pracowała m.in. w Klinice Neurologii i Epileptologii w Warszawie.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

14 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie autorskie "Historie nie z tej ziemi, czyli jak bawić się wyobraźnią i zostać pisarzem" z Wojciechem Widłakiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, m.in. uwielbianej przez najmłodszych serii o Panu Kuleczce.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece

Widok spotkania on-line, na zdjęciu Burmistrz MiG Olkusz oraz dzieci

„Lubimy czytać polskich autorów” – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w obchody którego włączyła się również po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.  Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 tegoroczne wydarzenia odbyły się tylko w przestrzeni wirtualnej, z  wykorzystaniem różnych form i narzędzi  komunikacji zdalnej.

Spotkanie autorskie z Danką Braun

Na zdjeciu Danka Braun i Beata Szandor podczas spotkania autorskiego

Po długiej przerwie czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli wreszcie okazję uczestniczyć w stacjonarnym spotkaniu autorskim.
Gościem Biblioteki była Danka Braun, a właściwie pisząca pod tym pseudonimem Regina Szajowska.

Spotkanie DKK - czerwiec 2021

Po ponad półtorarocznej przerwie ponownie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Klubowicze zachęcali do lektury książek, które przeczytali w czasie trwającej długiej przerwy spowodowanej pandemią.
Kolejne spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 16.00 i omawiana będzie wówczas książka "Nocny pociąg do Lizbony" Pascala Merciera.

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Po raz kolejny olkuska Biblioteka włączyła się  w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Tegoroczne wydarzenie odbyło się tylko w przestrzeni wirtualnej,
z  wykorzystaniem różnych form i narzędzi  komunikacji zdalnej.
Celem akcji jest uświadomienie wszystkim dorosłym, a zwłaszcza rodzicom, potrzeby codziennego czytania dzieciom ciekawych książek w serdecznej atmosferze. Jest to najlepsza strategia wychowania myślącego, kulturalnego, ciekawego świata i emocjonalnie inteligentnego człowieka.