Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Czysty Olkusz – wspólna sprawa”

Na scenie na rynku w Olkuszu stoi grupa dzieci ( laureatów konkursu) trzymają w rękach dyplomy i nagrody w białych torebkach, za nimi stoiBurmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Pan Roman Piaśnik oraz komendant Straży Miejskiej w Olkuszu

20 października 2021 r. na olkuskim Rynku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Czysty Olkusz – wspólna sprawa”. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Pan Roman Piaśnik.

Stacjonarne spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

Spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim w czytelni olkuskiej Biblioteki. Na tle ściany plakat promujący spotkanie z logotypami. Pod ekranem na dwóch fotelach siedzą autor i osoba prowadząca spotkanie .Autor czyta książkę do mikrofonu. Na pierwszym planie siedzą osoby zwrócone twarzą do autora.

18 października 2021 r.  członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli okazję spotkać się z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim.

Wrześniowe spotkanie Klubu Miłośników Historii Olkusza

Gościem wrześniowego spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza był Pan Jerzy Turbasa, autor eseju zamieszczonego w najnowszym numerze „Ilcusiana”

Inauguracyjne spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii

Klika osób siedzi na sali czytelni, słucha wykładu Pana profesora Michała Ostrowskiego, który wypowiada się na tle ekranu rzutnika.

28 września 2021 r. odbyło się w Czytelni olkuskiej Biblioteki pierwsze spotkanie Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii.

 

Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Zdiecie zrobione na spotkaniu Dyskusynjego Klubu Książki, na sali siedzi kilka osb w maseczkach.

Na pierwszym po wakacjach spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omówiliśmy książkę „Czarna małpa” Zachara Prilepina.

Noc w Bibliotece pod hasłem „NOC/MOC naukowych wrażeń w Bibliotece”

Grupa dzieci stoi z nagrodami na tle ściany w bibliotece

„NOC/MOC naukowych wrażeń w Bibliotece” - pod takim hasłem 17 września 2021 r. odbyła się po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 14. Noc w Bibliotece.