Z naszą biblioteką nie zaznasz nudy. Wybierz coś dla siebie:

 

WYSTAWY

Przez cały rok w holach Biblioteki można oglądać interesujące wystawy fotograficzne, które przywozimy dla Państwa między innymi z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Instytutu Pamięci Narodowej czy od osób prywatnych.  Wspólnie z naszymi partnerami przygotowujemy również różnorodne wystawy tematyczne.
Tematy oraz terminy prezentowanych wystaw podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w newsletterze.  POLECAMY

 

ILCUSIANA

Interesujesz się tematyką regionalną? Historia, kultura i życie społeczne Olkusza jest Ci bliskie? Czytaj półrocznik Ilcusiana! Wydajemy go nieprzerwanie od listopada 2009 roku. Wszystkie numery pisma można wypożyczyć w wypożyczalni dla dorosłych, a te których nakład się nie wyczerpał można również zakupić.
Podczas spotkań promujących kolejne wydania naszego pisma, proponujemy interesujące wykłady i prezentacje poświęcone tematyce regionalnej. O terminach spotkań i wykładów informujemy na naszej stronie internetowej, w newsletterze oraz na plakatach. ZAPRASZAMY

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Jeśli czytanie to Twoja pasja, jeśli o książkach możesz rozmawiać zawsze i wszędzie, to spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są właśnie dla Ciebie. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań oraz tytuły czytanych książek podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze oraz na plakatach. Dołącz do nas! Zapraszamy wszystkich miłośników literatury.
Więcej informacji o DKK można uzyskać u moderatora klubu – Beaty Dziąbek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu, tel. 32 643 06 19, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyskusyjne Kluby Książki są elementem wieloletniego ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i wsparcia sektora książki "Tu Czytamy!", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem programu jest wykreowanie mody na czytanie, poprzez akcentowanie przyjemności płynących z lektury oraz promowanie aktywnego udziału w życiu literackim, np. poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące dyskusje, twórcze wykorzystanie wiedzy płynącej z literatury. Jego realizacja możliwa jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

BAJKOWE SOBOTY DLA RODZINY

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami lub dziadkami na bezpłatne, kreatywne warsztaty, inspirowane książkami dla dzieci. Jeśli szukacie Państwo pomysłów na to,  jak atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi, a także jak poszerzyć repertuar zabaw, które można proponować swoim pociechom, to nasze zajęcia są dla Państwa! Warsztaty odbywają raz w miesiącu, w sobotę. Terminy zajęć podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. POLECAMY

 

SOBOTY ON-LINE

Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć interaktywne prezentacje, quizy, puzzle, chmurki wyrazowe, abstrakcyjne obrazy i filmiki, to te warsztaty są dla Ciebie!
Spotkania są adresowane do dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Zajęcia odbywają się w soboty, terminy podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej, w newsletterze i na plakatach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy w Medi@tece.

 

KSIĄŻKOWE EKSPRESJE

W każdy czwartek zapraszamy dzieci od 8 do 10 lat na parateatralne warsztaty inspirowane utworami z klasyki literatury dziecięcej, z wykorzystaniem dramy i biblioterapii.  Zajęcia są otwarte i bezpłatne. Celem zajęć jest przełamywanie zahamowań i kompleksów, rozwijanie twórczości i kreatywności, kształtowanie osobowości, wrażliwości, ekspresji i uczuciowości dziecka oraz rozumienia siebie i innych na poziomie emocji i uczuć. 

 

KLUB GIER PLANSZOWYCH

Gra to siłownia dla mózgu!!!
Jeśli marzycie o oderwaniu się od rzeczywistości, macie dość męczącego wzrok telewizora czy komputera, to właśnie planszówki będą idealnym rozwiązaniem i pozwolą na miłe spędzenie czasu. Zapraszamy do naszej nowej oferty: Klubu Gier Planszowych, który wystartuje już w kwietniu. Zajęcia  odbywać się będą  raz w miesiącu (w soboty) i trwać 2 godziny. W tym czasie każdy z uczestników w parach lub zespołowo będzie rywalizować w rozgrywkach planszowych w celu  przyjemnego i efektywnego spędzenia wolnego czasu na rozruszaniu szarych komórek  i gimnastyce umysłowej.

 

ROZUMIEM CO CZYTAM

Poprzez różne ciekawe zadania i ćwiczenia, dzieci od 8 do 10 lat oraz od 10 do 12 lat doskonalą umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania w czytanym tekście istotnych informacji oraz logicznego myślenia i zapamiętywania. Uczestnicy spotkań  m.in. rozwiązują zagadki logiczne i matematyczne oraz testy czytania ze zrozumieniem, wykonują rysunki według instrukcji, a także układają zdania z „rozsypanek wyrazowych”.

 

KURSY KOMPUTEROWE DLA SENIORÓW

Jeśli jesteś Seniorem i chcesz nauczyć się podstaw obsługi komputera i Internetu, to zapraszamy do naszej Biblioteki. Mamy wieloletnie doświadczenie w edukacji komputerowej dorosłych, bardzo dobrze wyposażoną pracownię, mnóstwo zapału i cierpliwości. Zajęcia są częścią programu oferowanego przez Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku, dlatego zapisy i szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

 

ĆWICZENIA UMYSŁU DLA SENIORÓW

- Trening pamięci
- Trening szybkiego czytania
- Trening koncentracji

Warsztaty z wykorzystaniem multimedialnych programów "Akademia Umysłu". Zajęcia obejmują cykl 5 spotkań i są organizowane cyklicznie. O terminach zajęć informujemy na naszej stronie internetowej, na fanpage biblioteki na Facebooku oraz na plakatach.

FILMOWE EKSPRESJE DLA SENIORÓW

Warsztaty filmowania smartfonem oraz montowania materiałów filmowych w bezpłatnych aplikacjach i programach. Zajęcia obejmują cykl 5 spotkań i są organizowane cyklicznie. O terminach zajęć informujemy na naszej stronie internetowej, na fanpage biblioteki na Facebooku oraz na plakatach. 

 

OFERTA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów, prezentacji, spotkań, wykładów i konkursów dla szkół i przedszkoli. Zapraszamy dyrektorów, wychowawców i nauczycieli do współpracy.

Pobierz ofertę edukacyjną dla szkół i przedszkoli