Oferta

Z naszą biblioteką nie zaznasz nudy. Wybierz coś dla siebie:

Wystawy

Przez cały rok w holach Biblioteki można oglądać interesujące wystawy fotograficzne, które przywozimy dla Państwa między innymi z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Instytutu Pamięci Narodowej czy od osób prywatnych.

Oferta dla szkół i przedszkoli

Przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów, prezentacji, spotkań, wykładów i konkursów dla szkół i przedszkoli.

My z Olkusza

Cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Ilcusiana

Interesujesz się tematyką regionalną? Historia, kultura i życie społeczne Olkusza jest Ci bliskie? Czytaj półrocznik Ilcusiana!

Olkuski Klub Pasjonatów Astronomii

Spotkania Olkuskiego Klubu Pasjonatów Astronomii, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych kosmosem i zachodzącymi w nim procesami.

„Po kodzie do kłębka” - kodowanie w Bibliotece

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii.

Dyskusyjny Klub Książki

Jeśli czytanie to Twoja pasja, jeśli o książkach możesz rozmawiać zawsze i wszędzie, to spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są właśnie dla Ciebie. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, terminy spotkań oraz tytuły czytanych książek podajemy na bieżąco na naszej stronie internetowej i na naszym fb.

Klub Miłośników Historii Olkusza

Spotkania Klubu Miłośników Historii Olkusza, to wydarzenia dla osób w każdym wieku zainteresowanych historią Olkusza.

Uczymy się czytać z Biblioteką

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 6 lat do udziału w nowych kreatywnych i bezpłatnych warsztatach z cyklu „Uczymy się czytać z Biblioteką”. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci polskie i ukraińskie.

Bajkowe soboty dla rodziny

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat wraz z rodzicami lub dziadkami na bezpłatne, kreatywne warsztaty, inspirowane książkami dla dzieci.

Zabawy z książką z elementami biblioterapii

Na spotkaniach czytamy dzieciom fragmenty książek, bajek i wierszy, ale także uczestnicy zajęć biorą udział w warsztatach plastycznych i zabawach ruchowych. Zajęcia integracyjne polsko- ukraińskie.

Język polski dla uchodźców

Kurs nauki języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy odbywa się cyklicznie w Czytelni naszej  Biblioteki.

ABC internetowego Seniora

Jeśli jesteś Seniorem i chcesz nauczyć się podstaw obsługi komputera i Internetu, to zapraszamy do naszej Biblioteki. Mamy wieloletnie doświadczenie w edukacji komputerowej dorosłych, bardzo dobrze wyposażoną pracownię, mnóstwo zapału i cierpliwości.

Rozumiem, co czytam

Poprzez różne ciekawe zadania i ćwiczenia, dzieci od 8 do 10 lat (uczniowie klas II i III ze szkół podstawowych) doskonalą umiejętność czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania w czytanym tekście istotnych informacji oraz logicznego myślenia i zapamiętywania.