Audioprzewodnik po Olkuszu w języku ukraińskim/Аудіогід по Олькушу українською мовою

Grafika, na białym tle w dolnym lewym rogu prostokątna  grafika: na niebieskim tle białe słuchawki połączone z prostokątnym urządzeniem, niebieski prostokąt otoczony żółtą obwódką . W prawym górnym rogu napis od góry niebieski: audioprzewodnik, poniżej brązowy: po Olkuszu w języku ukraińskim, na dole pasek z logo od lewej : Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, Flaga Ukrainy, logo miasta Olkusz. Cała grafika otoczona żółtą obwódką

Zapraszamy osoby z Ukrainy do skorzystania z bezpłatnego audioprzewodnika po Olkuszu, opracowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu.

Audiobajki po ukraińsku

W ramach inicjatywy WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci powstała baza audiobooków z bajkami dla dzieci (w języku ukraińskim).

Podstawowe informacje dla uchodźców z Ukrainy/НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Plakat, poziomy prostokąt, na całym plakacie flaga Ukrainy,  Na fladze napisy w języku polskim i ukraińskim :Baza informacji dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Olkuszu i okolicy oraz dla polskich obywateli, chcących nieść pomoc. Poniżej polska flaga. Na samym dole biały pasek z logotypami: Powiatu Olkuskiego, Miasta i Gminy Olkusz, i Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Podstawowe informacje dla uchodźców z Ukrainy/НЕОБХІДНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ

Uczymy się czytać z Biblioteką

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 6 lat do udziału w kreatywnych i bezpłatnych warsztatach z cyklu „Uczymy się czytać z Biblioteką”. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci polskie i ukraińskie.

Zabawy z książką z elementami biblioterapii

Plakat promujący zabawy z książką z elementami biblioterapii. Duży poziomy prostokąt, podzielony na pięć mniejszych pionowych prostokątów w dwóch rzędach. W pierwszym rzędzie trzy prostokąty zdjęcia – od lewej dwójka małych dzieci  opartych na łokciach, na drugim ustawione w rzędzie kolorowe kredki, na trzecim książki ustawione w stos. W drugim rzędzie z lewej czerwony prostokąt z białym napisem Zabawy z książką z elementami biblioterapii, drugi niebieski prostokąt z białym napisem: w każdy piątek godz.: 15:00, dla dzieci w wieku 4-6 lat, na zajęcia obowiązują zapisy. Duży czerwony napis na białym tle na środku plakatu: Zmiana godziny

Zapraszamy na lubiany przez dzieci cykl zajęć  "Zabawy z książką z elementami biblioterapii". Zajęcia integracyjne polsko-ukraińskie.