Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, na kolorowych dwóch fotelach siedzą obok siebie mężczyzna i kobieta. Przed nimi szklany stoliczek, za nimi ekran z wyświetlonym zdjęciem. Na pierwszym planie widownia zwrócona w stronę dwóch osób na fotelach. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W czwartkowe popołudnie 2 marca 2023r. w olkuskiej Bibliotece odbyło się kolejne a zarazem pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie organizowane w ramach projektu MY Z OLKUSZA.

Tym razem o sobie, swoich pasjach i licznych zainteresowaniach opowiadał Grzegorz Kłeczek - z wykształcenia radca prawny, z zamiłowania fotograf i podróżnik. Pan Grzegorz zwiedził ponad 1/3 państw świata. Szczególne miejsce w jego planach podróżniczych zajmują góry. Od 2022 roku jest członkiem Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, ale jego aktywność nie kończy się na Polsce. Zdobył m.in. Mt. Blanc w Alpach, Kilimandżaro w Tanzanii czy Jebel Toubkal w Maroko. Przemierzył również szklaki wysokogórskie w Himalajach, Andach czy górach Tienszan.

Wolne chwile Pan Kłeczek poświęca fotografii. Założył i wiele lat prowadził Klub Fotograficzny, działający przy olkuskim PTTK. Organizator dziesiątek wypraw, plenerów i warsztatów fotograficznych. Swoje prace fotograficzne prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego fotografie były wielokrotnie nagradzane, jak również publikowane w magazynach takich jak Duży Format - Gazeta Wyborcza, „Digital Photo Video", czy „Poznaj Świat". W kręgu jego fotograficznego zainteresowania znajdują się przede wszystkim ludzie i ich otoczenie.

Opowieść Pana Grzegorza urozmaicona była wspaniałymi filmami i zdjęciami z wypraw oraz cennymi radami dla miłośników podróży.

Spotkanie z Panem Kłeczkiem połączone zostało z otwarciem wystawy jego zdjęć z Maroka. Wystawę, która znajduje się w holu dolnym olkuskiej Biblioteki, można oglądać do końca kwietnia.

 

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki na spotkaniu MY Z OLKUSZA, na pierwszym planie widownia zwrócona w stronę dwóch osób – kobiety i mężczyzny siedzących na kolorowych fotelach, za nimi ekran z wyświetlonym zdjęciem. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

MY Z OLKUSZA - to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

 

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za liczny udział w spotkaniu, a naszemu Gościowi  za niezapomniane wrażenia.