Plakat promujący warsztaty kodowania dla dzieci w Bibliotece. To duży prostokąt z tłem w kolorze niebiesko-pomarańczowym. Z lewej strony mamy dużą białą kulę, a na niej napisy: w niebieskim kolorze Po Kodzie Do Kłębka, w brązowym kolorze Warsztaty kodowania dla dzieci 7 – 8 lat, w niebieskim kolorze 11 marca 2023r. godz. 11.00, w brązowym kolorze-Na zajęcia obowiązują zapisy tel. 32 643 06 19. Z prawej strony znajduje się mały robot, składający się z różnokolorowych części.

11 marca 2023r. zapraszamy dzieci w wieku 7 - 8 lat na kolejną edycję kodowania „Po kodzie do kłębka”.

 

Warsztaty z interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadzi dzieci w świat nowych technologii. Poprzez zabawę uczestnicy poznają podstawy kodowania i programowania. Programowanie wpływa  korzystnie zarówno na możliwości poznawcze jak i umiejętności społeczne dzieci, rozwija całą gamę umiejętności szkolnych i społecznych.

Zauważalne postępy notuje się w takich obszarach jak pamięć wzrokowa, czy umiejętności językowe, uczy rozwiązywania problemów, dekompozycji (dzielenia dużych zadań na mniejsze), wnioskowania, korekty błędów, rozwija  myślenie logiczne. Pozytywny wpływ na rozwój twórczości i kreatywności ma także łączenie programowania z innymi zainteresowaniami dzieci jak: książka, muzyka, film czy animacja.

 

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w soboty o godzinie  11.00.

 

Zgoda na udział w zajęciach