Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki  na zajęciach edukacyjnych, kilkanaście dzieci stoi w kole z Panią prowadzącą zajęcia, na ścianie wisi ekran. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W zajęciach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii pod hasłem Czytanie daje siłę!, który ustanowiony został przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, łącznie wzięło udział około 300 dzieci.

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki  na zajęciach edukacyjnych, kilkanaście dzieci siedzi na podłodze, na ścianie przed nimi wisi ekran. W lewym dolnym rogu znak wodny- logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Olkuska Biblioteka po raz pierwszy włączyła się w te obchody. Przez cały tydzień prowadziliśmy zajęcia oraz warsztaty biblioterapeutyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów klas 1-3.

Ponadto jak w każdy piątek odbyły się „Zabawy z książką”, czyli warsztaty dla dzieci w wieku od 4-6 lat z elementami biblioterapii oraz arteterapii, które dostępne są w naszej ofercie przez cały rok.

Ponadto specjalnie dla naszych Czytelników olkuska Książnica przygotowała kolekcje biblioterapeutyczne: „Mogę pomóc dziecku” - kolekcja przeznaczona dla najmłodszych czytelników oraz kolekcja „Książka Cię uleczy”- przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Odpowiednio dobrana lektura pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne.

Należy pamiętać, że biblioterapia przyczynia się do uświadomienia dziecku trudnych sytuacji, daje szansę nabrania wiary w siebie, wpływa pozytywnie na stany emocjonalne, rozwija osobowość  poprzez prezentowanie literackich wzorców osobowych godnych naśladowania, wzbogaca zdolności rozumienia pojęć moralnych, a także pomaga w pełni wykorzystywać potencjał w różnych obszarach życia.