Zdjęcie zbiorowe wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, dwadzieścia parę dzieci oraz kilkoro dorosłych kobiet stoi razem, każde z dzieci ma w dłoni balon i torbę z logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.  Jeden chłopiec leży przed wszystkimi na podłodze. W tle ekran z wyświetlonym rozmazanym plakatem. W lewym dolnym rogu znak wodny –logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

30 września 2022r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK pod hasłem „TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ - Kreatywnie i aktywnie, czyli z literaturą od kuchni”. 

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

W imprezie, przeznaczonej dla najbardziej aktywnych małych czytelników (w wieku od 8 do 12 lat), wzięło udział 25 dzieci.

Zajęcia  poprzedzone były spotkaniem autorskim z Joanną Krzyżanek – znaną i lubianą autorką wspaniałych książek dla dzieci. Za jej przyczyną dzieci przeniosły się do pachnącego i smacznego świata książek kucharskich autorki. Wzięły również udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez panią Krzyżanek i przyrządziły z bohaterką jej książek - gąską Walerią przepyszne jadalne waflowe autoportrety.

 

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, obok na czerwono ubranej kobiety w kole siedzi grupa dzieci , kobieta ma w dłoni jasną ramkę. . W tle ekran z wyświetlonym rozmazanym plakatem. W lewym dolnym rogu znak wodny –logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

 

Zdjęcie wykonane w olkuskiej Bibliotece na warsztatach, dzieci siedzą przy stolikach, na pierwszym planie dwie dziewczyny trzymają koło twarzy wafle w kształcie ramki. W lewym dolnym rogu znak wodny –logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Dzięki Firmie PLAST-MET Automotive Systems Sp z o.o. w Olkuszu uczestnicy NOCY BIBLIOTEK wzięli również udział w kreatywnych warsztatach: ZABAWY ŚWIATŁEM oraz RYSOWANIE DŁUGOPISAMI 3D, prowadzonych przez Firmę FAMIGA.

 

Zdjęcie wykonane w olkuskiej Bibliotece na warsztatach, grupa dzieci stoi nad stołem wokół nich jest ciemno, widać tyko oświetlone fluoroscencyjnie elementy na stoliku. W lewym dolnym rogu znak wodny –logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz,  Firmę Fiber – INTERKONEKT – Paweł Barczyk, Tomasz Furman Sp. J. w Wolbromiu oraz olkuską Bibliotekę.

 

Zdjęcie wykonane w olkuskiej Bibliotece na warsztatach, na pierwszym palnie widać dziecko, które ma zasłoniętą twarz przez trzymanego przez siebie czerwonego motyla z plastiku wykonanego przy użyciu drukarki 3D. W lewym dolnym rogu znak wodny –logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 

Jak wziąć udział w kolejnej Nocy Bibliotek? Nic prostszego! Wystarczy być aktywnym czytelnikiem i czynnie uczestniczyć w konkursach, zajęciach i akcjach promujących czytelnictwo, organizowanych przez olkuską Bibliotekę.

 

Kolejna Noc Bibliotek już za rok!