Plakat kremowy pionowy prostokąt. W lewym górnym rogu logo Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.  Poniżej wyśrodkowany brązowy tekst: Drodzy Wolontariusze! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom, za okazaną dobroć i życzliwość oraz bezinteresowne wsparcie działań podjętych przez olkuską Bibliotekę od 24 lutego 2022 r. na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dzięki Wam udało się zrealizować wiele ważnych i potrzebnych projektów, które przeznaczone są dla uciekających przed wojną Ukraińców: (wypunktowanie od kropki) utworzenie Bazy Podstawowych Informacji dla uchodźców z Ukrainy oraz bazy audiobooków z bajkami dla dzieci w języku ukraińskim, prowadzenie bezpłatnych lekcji języka polskiego dla dorosłych uchodźców z Ukrainy, współprowadzenie integracyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z cyklu „Zabawy z książką” oraz „Uczymy się czytać z Biblioteką” współtworzenie audioprzewodnika w języku ukraińskim prezentującego najważniejsze atrakcje turystyczne Srebrnego Miasta. Pomoc Wolontariuszy jest nieoceniona, zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakiego obecnie doświadczamy. Nie ma nic cenniejszego dla osoby potrzebującej, niż drugi człowiek, jego wsparcie, czas i uśmiech.  Dziękując za Wasze zaangażowanie oraz ogromną pomoc życzymy wielu pięknych chwil w życiu zawodowym i prywatnym oraz wytrwania w niesieniu dobra. Niezawodnym Wolontariuszkom i Wolontariuszom jeszcze raz dziękujemy. Jesteście wspaniali !!!Dyrektor Beata Dziąbek oraz Pracownicy PiMBP w Olkuszu. Na samym dole plakatu bukiet delikatnych niebieskich i białych kwiatów.

Drodzy Wolontariusze!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom, za okazaną dobroć i życzliwość oraz bezinteresowne wsparcie działań podjętych przez olkuską Bibliotekę od 24 lutego 2022r. na rzecz uchodźców z Ukrainy.

• utworzenie Bazy Podstawowych Informacji dla uchodźców z Ukrainy oraz bazy audiobooków z bajkami dla dzieci w języku ukraińskim,
  • prowadzenie bezpłatnych lekcji języka polskiego dla dorosłych uchodźców z Ukrainy,
  • współprowadzenie integracyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z cyklu „Zabawy z książką” oraz „Uczymy się czytać z Biblioteką”,
  • współtworzenie audioprzewodnika w języku ukraińskim prezentującego najważniejsze atrakcje turystyczne Srebrnego Miasta