Dyplom, duży pionowy biały prostokąt. Od góry: w lewym rogu logo Muzeum Polin, poniżej na środku żółty żonkil i napis 19IV 1943 Powstanie w Getcie Warszawskim. Czarna linia oddzielająca czarny tekst: ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ DYPLOM Poniżej : POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLKUSZU, Serdecznie dziękujemy za udział w akcji społeczno– edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 79. Rocznicę powstania w getcie warszawskim.  Bez Was ta akcja nie byłaby możliwa. Warszawa 19.04.22, z prawej strony odręczny podpis a pod nim czarny napis: Zygmunt Stępiński Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich. Na samym dole belka z logotypami: od góry czarny napis :Projekt jest finansowany przez  Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy, poniżej logo od lewej: Fundusze norweskie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historii Żydów Polskich. Na samym dole plakatu czarny napis: Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

W kwietniu 2022r. olkuska Biblioteka włączyła się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

Za włączenie się w obchody i udział w akcji „Żonkile” olkuska Biblioteka otrzymała dyplom.

Pamiętajcie!!! Bez Was ta akcja nie byłaby możliwa.

Dziękujemy.