Plakat, z lewej strony biały trójkąt z logiem Fundacji Humanity in Action Polska oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. Z prawej tło w kolorach brązowych z ledwo widocznym zarysem okna.  Od góry biały napis: Zapraszamy na zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji : -„O mowie nienawiści i hejcie” przeznaczonej dla młodzieży w wieku 15+ poświęcone tematyce mowy nienawiści i /lub hejtu. Zapisy: tel: 32 643 06 19 lub poprzez wiadomość prywatną. Poniżej lekko wygięty ciemnobrązowy napis: Stop Hejt!!! O mowie nienawiści i hejcie.

Miło nam poinformować, że olkuska Biblioteka zakwalifikowała się  do ogólnopolskiej akcji skierowanej do bibliotek -„O mowie nienawiści i hejcie” organizowanej wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska.

Tym samym znaleźliśmy się w grupie 120 placówek z całej Polski, która otrzymała bezpłatnie egzemplarze  książki pod tytułem „O mowie nienawiści i hejcie”, cieszącej się dużym zainteresowaniem serii edukacyjnej wydawanej przez Fundację Humanity in Action Polska .

W bibliotece zorganizujemy i przeprowadzimy wydarzenia  dla młodzieży (w wieku 15+), poświęcone tematyce mowy nienawiści i/lub hejtu, z wykorzystaniem otrzymanych książek. Podczas wydarzeń skorzystamy również  ze scenariuszy, udostępnionych przez Fundację Humanity in Action Polska. Chęć uczestnictwa w akcji można zgłosić  do 15 czerwca 2022 r.

Zapraszamy również po książki dostępne w naszych wypożyczalniach.