9 maja w olkuskiej Bibliotece oraz w Filii w Osieku odbyło się kolejne już spotkanie autorskie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tym razem gościliśmy Magdalenę Zarębską  -  znakomitą autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki wykonane na spotkaniu autorskim. Autorka Magdalena Zarębska stoi przed dziećmi siedzącymi na krzesłach. Trzyma w ręku otworzoną swoją książkę. W tle widać ekran z wyświetlonym słabo widocznym kolorowym obrazem. W prawym dolnym rogu logotyp Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

W czasie warsztatów pisarka zaprezentowała swoją twórczość i nawiązując do książki pt. „Skąd jest Pola?” poruszyła temat  tolerancji, inności i  akceptacji innych. Opowiedziała również o odkrywaniu przyjaźni i budowaniu relacji społecznych.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie olkuskich Szkół Podstawowych nr 4 i 5 oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osieku. Obecni na spotkaniu mogli kupić książki wraz z  autografem pisarki.

Zdjęcie wykonane w czytelni olkuskiej Biblioteki, widać na nim ręce autorki Magdaleny Zarębskiej podpisującej książkę, która leży przed nią. Z lewej strony widać więcej książek. W prawym dolnym rogu logotyp Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Zdjęcie wykonane na Sali gimnastycznej Szkoły podstawowej w Osieku. Przed grupą dzieci siedzących na ławeczkach stoi autorka Magdalena Zarębska, mówi cos do mikrofonu. W tle ekran, na którym wyświetla się okładka książki autorki.