Plakat promujący spotkanie autorskie, z lewej strony otoczone trzema ramkami (zieloną, czarną i szarą) zdjęcie uśmiechniętego autora Maxa Cegielskiego z twarzą zwróconą w lewą stronę i napis z prawej strony: Fot. Weronika Ławniczak dla Vogue  Polska. Z prawej strony w tle okręgi jasne szare i  zielone, na nich napisy: zielony Spotkanie autorskie z, na zielonym prostokącie centralnie biały napis: Maxem Cegielskim. Poniżej zielony napis 20 maja 2022r. godz. 18:00 wstęp wolny. Na samym dole  biała belka z logotypami i czarnym napisem od góry: Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, logotypy od lewej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyskusyjny Klub  Książki, Instytut Książki i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Zapraszamy 20 maja o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Maxem Cegielskim.

Max Cegielski – urodzony 1975. Pisarz, kurator, badacz, dziennikarz.

Autor takich książek jak „Masala” czy “Oko Świata. Od Konstantynopola do Stambułu”, za którą otrzymał w 2009 nagrodę imienia Beaty Pawlak. Autor i kurator projektów artystycznych m.in. Migrating University of Mickiewicz (Stambuł 2014), z Jankiem Simonem kurator wystaw Sklep Polsko- Indyjski/Prince Polonia (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Clark House Initiative w Bombaju, Trafo w Szczecinie; 2017-2018).

Współprowadził „Halę Odlotów” w TVP Kultura, nagrodzoną Grand Pressem, obecnie współprowadzi „Xięgarnię” w TVN24 oraz podcast „FuTuryści” w National Geographic Polska.

Związany z wydziałem Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się problematyką socjalistycznego orientalizmu i współpracy PRL z krajami „rozwijającymi się”. W czerwcu 2020 w wydawnictwie Marginesy ukazała się jego powieść przygodowa „Prince Polonia” o latach 80tych w PRL, Indiach i Singapurze.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.