Duży, jasnobrązowy, poziomy prostokąt, na dole szara panorama rynku w Olkuszu z widoczną wieżą od kościoła stojącego przy rynku. Na górnej części jasnobrązowej  ciemnobrązowy napis: KONRAD KULIG & MATEUSZ RADOMSKI DUET, KTÓRY POŁĄCZYŁA PASJA DO HISTORII REGIONU OLKUSKIEGO, poniżej 13 MAJA  2022 r. godz. 18:00. Na części jasnoszarej z lewej strony duży jasnokremowy napis: My z Olkusza.  Obok dwa zdjęcia w owalnych poziomych jasnokremowych obwódkach. Na pierwszym od lewej młody mężczyzna w szarej czapce na granatowym tle. Na drugim zdjęciu obok młody mężczyzna z brodą na tle kremowej tablicy z ciemnymi napisami.  W górnym lewym rogu logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „My z Olkusza” już 13 maja 2022r. w olkuskiej Bibliotece.

Jest to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz pomysłach na realizacje marzeń.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli:

Konrad Kulig (ur. 1996) – prezes koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Olkuszu, prawnik, rekonstruktor historyczny, autor filmów dokumentalnych poruszających tematykę m.in. podziemia niepodległościowego i rzezi wołyńskiej. Pasjonat olkuskich wątków dotyczących historii walk o niepodległość w latach 1914-1921 oraz konspiracji podczas II wojny światowej.

oraz

Mateusz Radomski (ur. 1996) – historyk, archiwista i społecznik, zaangażowany w badanie i popularyzację wiedzy o dziejach ziemi olkuskiej w pierwszej połowie XX wieku, szczególnie podziemia niepodległościowego. Wiceprezes Koła Olkusz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pracownik Muzeum Regionalnego PTTK im. Antoniego Minkiewicza w Olkuszu. Autor i współautor artykułów naukowych, popularnonaukowych, wystaw, filmów dokumentalnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!