Plakat promujący konkurs w kolorach szarości, tło ma lekkie ciemniejsze pasy na ukos. W lewym górnym rogu napis: brązowy- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna Olkuszu czarny-Fundacja ZGH "Bolesław" w Bukownie ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU. Poniżej zdjęcie pomnika ze Srebrnego Szlaku Gwarków Olkuskich. W prawym górnym rogu trzy zdjęcia krajobrazu ziemi olkuskiej, każde w obwódce, pod zdjęciami napis ziemia olkuska. Na środku srebrny napis: Powiatowym Konkursie Plastycznym „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra” uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu olkuskiego, organizowanego z inicjatywy i pod honorowym patronatem Romana Piaśnika - Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Pod napisami logo: Olkusz Srebrne Miasto, ZGH Bolesław i Powiatowa i Miejska biblioteka Publiczna w Olkuszu, Patronat medialny Gazeta Olkuska. Cały plakat otoczony obwódką w kolorze gwarka.

Powiatowy Konkurs Plastyczny  „Przygody gwarka z krainy rud cynku, ołowiu oraz srebra” przeznaczony  jest dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Konkurs jest organizowany z inicjatywy i pod honorowym patronatem  Romana Piaśnika -  Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Celem konkursu jest podtrzymanie i kultywowanie wśród uczniów górniczych tradycji Ziemi Olkuskiej, przybliżenie lokalnej tożsamości i tradycji związanej z kopalnią ZGH ,,Bolesław” w Bukownie, rozwijanie zdolności artystycznych i estetycznych uczniów oraz uwrażliwienie dzieci na przeszłość i piękno „małej Ojczyzny”.

Uczestnicy konkursu inspiracji mogą szukać zwiedzając bezpłatnie Kopalnię Wiedzy o Cynku. Zapraszamy również do obejrzenia: ekspozycji PODZIEMNY OLKUSZ oraz do usytuowanego wokół olkuskiego Rynku Srebrnego Szlaku Gwarków Olkuskich

Uczestnicy Konkursu wykonują prace plastyczne w formacie A4.

Prace  konkursowe należy  dostarczyć  do  Biblioteki  do  dnia  15 maja 2022 r.  (osobiście,  pocztą na adres: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, ul. Fr. Nullo 29b, 32-300 Olkusz (z dopiskiem: PRZYGODY GWARKA) lub za pomocą Internetu w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – dot. grafik komputerowych) DECYDUJE DATA WPŁYWU.

Patronat medialny: Gazeta Olkuska.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami.