Duży, jasnobrązowy, poziomy prostokąt, na dole szara panorama rynku w Olkuszu z widoczną wieżą od kościoła stojącego przy rynku. Na górnej części jasnobrązowej  ciemnobrązowy napis: Irena Włodarczyk & Marcin Tomsia  poniżej :Literacki duet, który połączyła Kapsuła Czasu... ,poniżej 11 luty 2022r. Na części jasnoszarej z lewej strony duży jasnokremowy napis .My z Olkusza.  Obok dwa zdjęcia w owalnych poziomych jasnokremowych obwódkach. Na pierwszym od lewej siedzący na plaży mężczyzna, wpatrujący się w widoczne w oddali morze. Na drugim zdjęciu obok starsza pani trzymająca w ręku dyplom i kwiaty na tle ceglastego muru.  W górnym lewym rogu logo Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu.

Zapraszamy 11 lutego 2022 r. do udziału w spotkaniu z cyklu „My z Olkusza”.

Jest to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Na spotkaniu gośćmi będą: Irena Włodarczyk i Marcin Tomsia.

Marcin Tomsia – charyzmatyczny polonista, wielbiciel dobrej muzyki i kina, perkusista, poeta goszczący na łamach lokalnych pism i tomików poetyckich, zdobywca Brązowego Liścia Bukowego w XXIX Sejmiku Poetyckim „Pod Diablą Górą”. Jako smakosz poetyckiego słowa, od 15 lat organizuje spotkania artystów w ramach Olkuskiej Galerii Literackiej przy Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu. Stworzył prozatorską wizję Olkusza zamkniętą w kapsule czasu, dlatego po horacjańsku jego imię przetrwa przynajmniej 100 lat.

Irena Włodarczyk - rodowita olkuszanka. Długoletnia członkini Klubów Literackich MOK w Olkuszu i Sławkowie. Współpracuje z wieloma olkuskimi stowarzyszeniami (Teatralno-Literackim, Res Sacra Miser, Wszyscy dla Wszystkich). Od lat z sukcesami bierze udział w konkursach literackich. Czytała swoje wiersze w audycjach Radia Kraków, Alfa i Arka. Odznaczona wieloma dyplomami za bezinteresowne zaangażowanie społeczne i edukacyjne. Wielokrotnie nominowana do tytułu Senior Roku w Małopolskim Plebiscycie Poza Stereotypem. Opublikowała tomiki wierszy m. in.:  W rodzinnym kręgu (2000), Tym o kamiennych sercach (2003), Miasto moje (2005), Nocne z Aniołami rozmowy (2009), Z zakamarków i szuflad (2007), Trzy serca (tomik zbiorowy, 2011), Rozmowy Numerowane (2015),  Dniem i nocą w Aniołowie (2O17) . Wydała także bajki i wierszyki dla dzieci: Babcia Renia czyta dzieciom (2009), Historia balonikowego słoneczka (2014). Laureatka Olkuskiej Nagrody Artystycznej za całokształt twórczości (2009), Statuetki Teatralnej (2O16) oraz Honorowego Wyróżnienia w XIII Plebiscycie Poza Stereotypem "Senior Roku 2O17 " za aktywną postawę i działalność na rzecz lokalnej społeczności . Jej wizja Olkusza została zamknięta w olkuskiej Srebrnej Kapsule Czasu na 100 lat …

Liczba miejsc ograniczona.

Na spotkania obowiązują zapisy (osobiście w Bibliotece lub pod numerem tel. 32 643 06 19).

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Oświadczenie COVID

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!