Miło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

 

We wrześniu odbyło się Narodowe Czytanie 2021 na olkuskim Rynku. Miłośnicy polskiej literatury klasycznej wysłuchali fragmentów "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Miło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy oficjalne podziękowania od Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z okolicznościowym egzemplarzem książki  "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

 

Dyplom z podziękowaniami, na białym  na samej górze wyśrodkowany orzeł z godła RP i napis: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda,  poniżej jak w podaniu w prawej strony: Warszawa 25 października 2021r, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, treść podziękowań: Szanowni Państwo(odręcznie niebieskim piórem),tekst drukowany: Serdecznie dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania 2021.Dzięki Państwa zaangażowaniu w ponad trzech i pół tysiąca miejsc w Polsce i na całym świecie wspólna lektura Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej dostarczyła prawdziwej radości.  Podczas tegorocznej odsłony akcji po raz kolejny wykazali się państwo niezwykłą inwencją. Moralność pani Dulskiej czytana była na wiele oryginalnych sposobów,  a każdy z nic potwierdził znaczenie i żywotność tego utworu. Kanon polskiej literatury ponownie nas wszystkich zjednoczył. Wspólne czytanie znów pokazało, że w naszych wybitnych dziełach literackich ugruntowane zostały uniwersalne wartości. I że wszyscy lubimy do tych lektur wracać, bo s ą mądre, świetnie napisane i wciąż przynoszą dużo satysfakcji czytelnikom. Raz jeszcze bardzo dziękuję za Państwa uczestnictwo w akcji Narodowego Czytania. Niech wyrazem  tej wdzięczności będzie okolicznościowy egzemplarz Moralności pani Dulskiej. Mam nadzieje, że dołaczona książka ożywi wspomnienia i pozwoli na nowo przeżyć dobry czas z tym znakomitym utworem. Odręczny napis niebieskim piórem: Z wyrazami szacunku i sympatii –podpis Pana Prezydenta.