Od października 2021 r. zapraszamy do udziału w nowym projekcie „My z Olkusza”.

Będzie to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu będą opowiadać o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Zaproszenie do udziału w inauguracyjnym spotkaniu przyjęła Anna Franik – Dyrektor Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” odbywającego się w zabytkach Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce oraz pomysłodawczyni projektu MAMPOLE. To cykl koncertów i ciekawych warsztatów organizowanych w malowniczych okolicznościach przyrody.

Ponadto, Pani Franik wykłada na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.  Jest również Przewodniczącą Rady Fundacji Pełni Kultury i stypendystką Miasta Krakowa.

Prywatnie Ania jest miłośniczką lasów, śpiewu ptaków i promieni słońca. Związana jest z Olkuszem od najwcześniejszych lat. Dzięki dziadkowi, który mieszkał na Skalskim, pokochała przyrodę już jako mała dziewczynka. Ta miłość okazała się znacząca w jej dorosłym życiu.

Na wyjątkowe spotkanie z Panią Anną Franik zapraszamy 27 października 2021 r. o godz. 18.00 w Czytelni olkuskiej Biblioteki.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Oświadczenie COVID

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!