Na najbliższym spotkaniu Klubu Miłośników Historii Olkusza, który odbędzie się wyjątkowo w czwartek 30 września o godz. 17.00 spotka się z Państwem Pan Jerzy Turbasa – autor eseju zamieszczonego w ostatnim numerze „Ilcusiana” pt. „Paweł Turbas 1851-1921 Projektant wnętrz sakralnych i artysta rzeźbiarz”.

W tym roku przypada bowiem 170 rocznica urodzin oraz 100 rocznica śmierci artysty związanego z Olkuszem i okolicami.

Pan Jerzy ukończył z wyróżnieniem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie następnie pracował jako asystent. Zrealizował wiele rezydencji w Warszawie i w Krakowie oraz około 40 projektów wnętrz.

Prowadzi także Artystyczną Pracownię Krawiecką, kontynuując z pasją legendę krakowskiej pracowni w drugim pokoleniu. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego krawiectwa.
Od ponad 30 lat ubiera znane postacie z kręgu nauki, kultury, sztuki, biznesu oraz dyplomacji. Współpracował z magazynami „Twój Styl” oraz „Elle”.

Serdecznie zapraszamy.